Ufff, powoli wracam do działania! Nadrobiłem oferty na Banggood i parę rzeczy rzuciło mi się w oczy, może któraś Was zainteresuje?

Lutownica TS100


Lutownica TS100 - zasilana albo z pakietu Li-Po, albo z zewnętrznego zasilacza
Źródło: Banggood.comDla tych, którzy nie wiedzą - jest to bardzo przyzwoity sprzęt, który można podłączyć pod LiPo 4S, choć i do stacjonarnego zasilacza. Pewien czas temu, skuszony fenomenalnymi opiniami kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Nie lutowałem dotychczas na powietrzu, ale są sytuacje, w których może ona uratować cały dzień latania. Mając odpowiedni zasilacz można jej spokojnie używać jako podstawowej - błyskawicznie się rozgrzewa, sama się usypia, gdy nie jest używana i ma wymienne groty. Jedyna wada to konieczność zakupu przejściówki do Lipo lub osobnego zasilacza, bo ma złącze barrel 3.5mm, a w zestawie jest sama lutownica, bez żadnych przewodów. Aktualnie jest w cenie ~200 zł, czyli bardzo dobrej, głównie z tego względu, że wychodzi jej odświeżona wersja, ale oryginałowi nic nie brakuje.

Zobacz na Banggood

Eachine E013 z goglami VR006


Eachine E013 oraz gogle VR006
Źródło: 4Śmigła.pl

Ten kopter pewnie kojarzycie z recenzji: https://4smigla.pl/recenzja-eachine-e013-gogle-fpv-vr006/ - wyjątkowo fajny sprzęt na początek zabawy z FPV. Można go nabyć wraz z goglami za 226 zł, co moim zdaniem jest rewelacyjną ceną. Jeśli macie już gogle, a potrzebujecie taniego koptera, to bez gogli zapłacicie za niego 113 zł. Jedyna wada to yaw, które nie jest tak precyzyjne, jak by mogło, ale do nauki FPV i tak będzie jak znalazł. Trzeba też pamiętać, że model jest na stałe związany z aparaturą, więc w odróżnieniu od sprzętów typu Tiny 5X i inne, tutaj nie będziemy mogli sparować większego kontrolera z tym kopterem. Z kolei gogle i nadajnik FPV działa na częstotliwości 5.8GHz i jako takie są kompatybilne z całym osprzętem FPV na rynku. Można więc zarówno latać na innych goglach, jak i wykorzystać VR006 wraz z innym kopterem.

Zobacz na Banggood

Hubsan H502E X4


Hubsan H502E X4 GPS wraz z aparaturą.
Źródło: Banggood.com

Jest to model, który na rynku już jest od pewnego czasu, ale w zestawieniu np. z Symą X5C i tak jest wart rozważenia. Zaletą z pewnością jest fakt, że w cenie 222 zł mamy GPS, który powinien zagwarantować (przy odpowiednim użytkowaniu), że nawet jak stracimy połączenie, albo po prostu nie będziemy wiedzieli jak wrócić z wysoka, to można wykorzystać RTH, czyli powrót do miejsca startu. W odróżnieniu od innych modeli w podobnej cenie, ten zna swoją lokalizację i kierunek, w którym jest obrócony, więc jest w stanie faktycznie wrócić - w końcu polega na GPS. Kamera 720p jest przeciętna, ale za tą cenę trudno się spodziewać jakości GoPro. Kopter nie jest też najszybszy, ponieważ latanie w trybie GPS nieco ogranicza maksymalną prędkość, ale jeśli szukacie czegoś prostego i niezawodnego na początek to może zamiast wydawać pieniądze na Overmaxa lepiej ściągnąć Hubsana?

Zobacz na Banggood