Eachine 3D na Banggood za 60 zł

Eachine 3D na Banggood za 60 zł

Znowu Was zasypuję promocjami, zamiast czegoś ciekawszego, ale w Banggood promocje nie trwają długo, a cena jest niezła. Dziś znalazłem Eachine 3D w cenie 60 zł. Na BG co prawda podają, że jest przeceniony ze 191 zł, ale nie jest to prawdą, ponieważ wcześniej kosztował on 100 zł. Tak czy inaczej jest to wciaż około 40 zł do przodu i w sumie za ten quadrocopter jest to bardzo uczciwa kwota.

Banggood - Eachine 3D

Parę słów o samym modelu, ponieważ wciąż czeka u mnie na zrecenzowanie. Ten quadrocopter to następca Eachine/Raidera CG023. Wizualnie zmieniono kadłub, dano bardziej masywne i kanciate ramiona, większą baterię oraz silniki. Ten model również jako pierwszy chwalił się opcją lotu odwróconego. Nowe śmigła i błyskawiczna zamiana kierunku pracy silników umożliwiły temu modelowi faktycznie latanie "do góry nogami". Zamiast flipów przewraca się on w powietrzu tylko o 180 stopni i umożliwia sterowanie w tej właśnie pozycji. Jest to bajer, ale w sumie dość ciekawy. Na pewno natomiast nie jest to rozwiązanie dla początkujących, ponieważ kierunki lotu lewo-prawo, jak i rotacja są zamienione w tym układzie, co powoduje, że dotychczasowe nawyki na nic się nie zdają. Opanowanie sterowania jest trudne nawet dla doświadczonego pilota, co dopiero mówić o osobie, która ma kłopot z opanowaniem zwykłej kontroli modelu. Ponadto quadrocopter, podobnie jak jego poprzednik, niechętnie trzyma jeden pułap, więc wszystko co pisałem o CG023 jest tutaj w mocy. Aparatura jest identyczna, 3 tryby lotu podobnie. Jeśli macie już jakiś model i szukacie czegoś świeżego, to ten quadrocopter można spokojnie rozważyć, szczególnie w bieżącej cenie.

Do największej wady tego modelu z pewnością należy zaliczyć kontrolę jakości, która przepuszcza sztuki po prostu wadliwe. Jak pamiętacie, w moim CG023 jeden z silników działał słabiej, ale model swobodnie latał. Pierwszy Eachine 3D, który do mnie przyszedł miał z kolei problem z akcelerometrem (albo żyroskopem) i po chwili latania zaczynało go znosić w którąś ze stron. Po posadzeniu na ziemi i ponownym starcie przez chwilę było dobrze, a potem znowu zaczynał żyć własnym życiem. Interwencja na Banggood (1 mail + nagranie na YT) spowodowała, że dostałem bez dyskusji drugi model, tym razem całkowicie sprawny. W sumie wyszedłem na tym dobrze, bo mam komplet części zamiennych, ale pewien niesmak oczywiście pozostaje. Jeśli macie odrobinę doświadczenia w zakupach na Banggood i lekką nutkę ryzykanta, to rozważcie zakup.