Uzyskiwanie zwrotów za zakupy z GivingAssistant.

Uzyskiwanie zwrotów za zakupy z GivingAssistant.

Czy oprócz kuponów na Banggood można dodatkowo zaoszczędzić na zakupach? Można - poprzez GivingAssistant, przy okazji robiąc coś dobrego dla innych! Zachęcam do lektury!

GivingAssistant to serwis, który ma dwa cele. Po pierwsze zapewnia tzw. cashback, czyli zwrot pewnej części wydanej przez nas na zakupy kwoty. Po drugie pozwala on przekazać część tego zwrotu organizacjom charytatywnym i pożytku publicznego. Wysokość (określona w procentach) zwrotu jest zależna od sklepu, ale dla popularnych na blogu wynosi odpowiednio:

Banggood - 3.5% / 7%
GearBest - 1.5% / 3%
TomTop - 4.5% / 9%

Ze względu na popularność serwisu uruchomiono dwa profile. Jeden jest bezpłatny i daje nam zwrotny na poziomie określonym po lewej stronie powyższych poziomów (np. 3.5% na Banggood). Jeżeli wybierzemy profil "Saavy shopper" to otrzymamy drugi, wyższy poziom, ale pochłonie to 5.99 USD rocznie z naszych przychodów na GivingAssistant. Uzyskanie takiej kwoty nie jest trudne, ale kupującym rzadko i tanio może bardziej spodobać się wariant bezpłatny.

Możecie się dostać na stronę poprzez poniższy link polecający, aby otrzymać na start 5 USD:
GivingAssistant.org

Rejestracja jest niezwykle prosta i wymaga kliknięcia w przycisk "Join", a następnie w niewielkim okienku podania swojego adresu E-Mail i wybranego hasła.

Po zatwierdzeniu zostaniemy poproszeni o wybór profilu zwrotów, który bardziej nam pasuje. Jak wspominałem wyżej, mamy 2 opcje. Pierwsza z nich jest całkowicie darmowa, ale oferuje o połowę mniej zwrotu za zakupy, niż ta druga, z kolei płatna.

Po udanej rejestracji Giving Assistant powinien nas przekierować na stronę z naszym kontem, na której znajdziemy informacje o bieżącym stanie naszego portfela. Na razie wynosi on zapewne 0.

Jeżeli korzystacie z Google Chrome to polecam również zainstalować plugin do przeglądarki, który pozwoli Wam łatwiej śledzić, czy GivingAssistant jest aktywny podczas zakupów na poszczególnych stronach. Można go ściągnąć stąd: https://chrome.google.com/webstore/detail/giving-assistant-button/abmkpkbghkncelngngaldkhfchgnmnbf

Po instalacji wtyczki w prawym górnym rogu przeglądarki będziemy mogli sięgnąć do jego ustawień. W zakładce account musimy wpierw się zalogować podając E-Mail oraz hasło wybrane przy rejestracji w serwisie. Na szczęście musimy to zrobić tylko raz po instalacji pluginu. Od tego momentu będziemy mieli dostęp do naszego stanu konta.

Po wejściu na stronę sklepu, który współpracuje z GivingAssistant pojawi nam się opcja uzyskiwania zwrotów za zakupy. Po przejściu na Banggood.com ukazuje się poniższy status. Jak łatwo się domyślić, klikamy w tym momencie na przycisk "Activate". Przeglądarka przekieruje nas poprzez Givingassistant.org z powrotem do serwisu, w którym byliśmy.

Po powrocie na stronę internetową powinna nam się pojawić informacja, że cash back już działa.

Ponowne kliknięcie przycisku wtyczki od GivingAssistant wyświetli nam obrazek ze świnką, pod którym będzie napisane jaki procent transakcji zostanie nam zwrócony po zakupach. Poniżej wyświetlone są też kupony zniżkowe, jeśli dany serwis je udostępnia. Te same informacje możemy też pozyskać wchodząc na stronę GivingAssistant i wpisując w polu wyszukiwania nazwę sklepu. Z mojego doświadczenia jednak wygodniejsze jest użycie wtyczki do przeglądarki, która gwarantuje mi, że odpowiednie cookies zostały ustawione i GivingAssistant faktycznie zagwarantuje zwrot.

W ciągu co najwyżej paru dni od dokonania zakupów (nie od razu w każdym razie) otrzymamy E-Mail, który potwierdzi, iż otrzymamy zwrot. Jeśli wybraliśmy opcję, w której oddajemy część na organizację charytatywną, to w treści wiadomości również znajdzie się taka informacja. Od tego momentu operacja jest w stanie "Pending", czyli oczekująca na zatwierdzenie przez serwis. W przypadku Banggood jest to okres aż 3 miesięcy.

Na stronie GivingAssistant.org w zakładce "My account" możemy dotrzeć do listy zwrotów, które zostały przypisane do naszego konta. Zwracam uwagę na datę zamówienia ("Order date") oraz dzień, w którym otrzymamy zwrot ("Lock date"). Jak widać, ostatniego zakupu dokonałem 24 września 2017, a zwrot jest przewidziany dopiero na 23 grudnia 2017. Okres pomiędzy zakupem, a cash back jest określany indywidualnie dla każdego sklepu, ale GivingAssistant podaje zakres 15-90 dni. Jak widać, w przypadku Banggood jest to pełny możliwy okres, czyli 3 miesiące. Dopiero po "Lock date" środki są dostępne do wypłaty.

Ostatnią rzeczą, jaką musimy zrobić jest ustawienie sposobu otrzymywania zwrotu. Jeśli korzystacie z Paypal podczas zakupów to proponuję trzymać się tego serwisu również w celu otrzymywania zwrotów. Na powyższym zrzucie ekranu widoczne jest okienko "Payment Options", w którym możemy ustawić preferowaną formę uzyskiwania środków. Po wybraniu Paypala podajemy swoje Imię, Nazwisko oraz adres E-Mail powiązany z kontem. Wypłaty następują po zgromadzeniu co najmniej 5.99 USD, przy czym muszą to być środki "Locked", czyli po wspomnianym już okresie, który trzeba odczekać pomiędzy zakupem, a przyznaniem środków.

W momencie, w którym na GivingAssistant zgromadzimy co najmniej 6 USD, następuje automatyczna wypłata na konto Paypal. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale warto, ponieważ następne zakupy z użyciem Paypala uszczuplą nam portfel o nieco mniejszą kwotę.

Udanych zakupów!