Ludzie listy piszą…

Moi drodzy czytelnicy !

Piszecie do mnie coraz częściej i umieszczacie coraz więcej komentarzy. Niezmiernie się cieszę, że blog 4Śmigła.pl spełnia swoją funkcję i zachęca Was do zadawania pytań i dzielenia się własnymi doświadczeniami. Jestem również wdzięczny za wszystkie pozytywne słowa, które otrzymałem, bo jest to niezmiernie motywujące ! Dziękuję Wam za docenienie !

Tym do czego się zobowiązałem jest służenie własną radą w temacie quadrocopterów tak dalece, na ile mnie stać. Staram się odpowiadać na każdy komentarz, jeśli tylko mogę dodać coś od siebie i podobnie ma się sprawa z E-Mailami.

4Śmigła.pl prowadzę w swoim czasie wolnym, a ten dzielę między różne rzeczy, niekoniecznie związane z quadrocopterami, choć ostatnio w dużej mierze właśnie z nimi. Piszę artykuły i zabieram modele na loty próbne, robię im zdjęcia i wreszcie staram się przygotować możliwie rzetelne recenzje. Są pytania, na które łatwo jest mi odpowiedzieć i często robię to szybko. Są takie, które zabierają mi więcej czasu, szczególnie gdy pytacie o radę, co kupić za określoną kwotę. Nie mam na ogół gotowych odpowiedzi, bo rynek zmienia się na tyle szybko, że trudno mi śledzić bieżące oferty sklepów i recenzje wszystkich nowych quadrocopterów.

W związku z powyższym mam parę propozycji, które ułatwią nam wzajemną komunikację.

Po pierwsze możecie swobodnie zwracać się do mnie per „ty”, nie czuję potrzeby używania formy „Pan”. Zdaję sobie sprawę, że tak wymaga savoir-vivre, ale uważam, że możemy pozwolić sobie na złamanie konwenansu, a przez to będzie Wam łatwiej do mnie napisać. Jeżeli oczywiście ktoś czuje się niezręcznie, może zostać przy formie oficjalnej, ale zupełnie nie będzie mi przeszkadzało jeśli zwrócicie się do mnie bezpośrednio z pominięciem formy „Pan”.

W ramach ciekawostki podzielę się z Wami informacją o sformułowaniu Witam, które często pojawia się w mailach, a zostało omówione tutaj: http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Witam;7322.html. Może niekoniecznie w wiadomościach do mnie, ale może się Wam kiedyś przydać na studiach albo w innej, bardziej formalnej korespondencji 🙂

Ok, to formy grzecznościowe mamy z głowy, a skrócony dystans pozwoli nam łatwiej wymieniać maile.

Jeśli już zdecydujecie się napisać komentarz, albo E-Mail to możecie być prawie pewni, że się do niego ustosunkuję. Rzecz w tym, że nie zawsze nastąpi to natychmiast. Zdarzają się weekendy, gdzie więcej czasu spędzam poza domem i nie zawsze z laptopem na kolanach. Robię co w mojej mocy, ale jeśli w ciągu dwóch dni nie dostaniecie odpowiedzi, to nie dlatego, że zignorowałem wiadomość, tylko po prostu jeszcze do odpisywania na nią nie usiadłem. Najczęściej czytam to, co napiszecie od razu, ale przygotowanie wiadomości zwrotnej może mi nieco zająć. Szczególnie, kiedy oznacza to szukanie modelu, który by Wam odpowiadał, bo ja naprawdę nie znam każdego z nich z osobna 😉 O dużej części z nich słyszałem na YouTube, forach, opisach itd. W szczególności patrzę na nagrania, które pokazują, jak dany model zachowuje się w powietrzu.

Wreszcie ostatnia sprawa jest taka, że czasem dostaję pytania o rzeczy, które już pokazały się na blogu. Oczywiście i na nie również cierpliwie odpowiadam, bo rozumiem, że nie każdy musi znać 4Śmigła.pl na pamięć, ale zachęcam Was do przejrzenia artykułów zanim wyślecie E-Mail. Jeśli macie wątpliwości odnośnie któregoś z quadrocopterów, rzućcie okiem, czy nie było już jego recenzji. Wiele odpowiedzi znajdziecie właśnie tam np. zasięg aparatury w danym modelu, albo kalibrację akcelerometru.

Tam, gdzie pytania uznaję za ważne dla większego grona, staram się publikować wpisy, które traktują o danym temacie kompleksowo. Wtedy również musicie się uzbroić w odrobinę cierpliwości, bo zapewnienie zdjęć i treści do danego artykułu, nawet jeśli jest krótki, wciąż wymaga nieco pracy.

Pozostaje mi życzyć Wam udanych wizyt na 4Śmigła.pl i niezmiennie zachęcam do pisania do mnie, jeśli czegoś nie znajdziecie w serwisie !

P.S. Jeśli w ciągu paru dni nie dostaliście odpowiedzi to oczywiście możecie się przypomnieć, ale dokładam wszelkich starań, żeby żaden E-Mail i komentarz mi nie umknął. Po prostu czasem to trwa, bo jak każdy, mam też różne inne obowiązki.

%d bloggers like this: