Krótko: Najmniejszy quadrocopter na świecie !

[źródło: GeekBuying – http://image3.geekbuying.com/ggo_pic/2015-07-21/20150721017155135ibgwq6.jpg]

Stało się ! Cheerson CX-10 przez dość długi czas dzierżył miano najmniejszego quadrocoptera na świecie, ale nadszedł dzień, w którym musi ustąpić modelowi jeszcze bardziej zminiaturyzowanemu. Mowa o JJRC H2, który skurczył się jeszcze o rząd wielkości w stosunku do swojego poprzednika.

Opinie póki co są dość dobre, co świadczy o tym, że miniaturyzacja nie zaszkodziła charakterystyce lotu tego modelu. Sama aparatura na szczęście już bardziej nie zmalała i jest identyczna, jak ta od CX-10. Jakimś sposobem także w tym modelu udało się zmieścić magnetometr, więc posiada on tryb Headless. Bateria w środku ma 75 mAh i pozwala na około 4-5 minut lotu, co jest wynikiem nader przyzwoitym.

Więcej informacji na blogu Banggood: http://blog.banggood.com/h2-is-2015-smallest-micro-quadcopter-29239.html

Produkt powoli pojawia się na rynku, a jeśli ktoś chce koniecznie już teraz go kupić to tutaj znalazłem, póki co, najtańszą opcję (~19 USD): http://www.geekbuying.com/item/JJRC-H2-2-4G-4CH-Quadcopter-6-Axis-Gyro-Headless-Mode-One-key-To-Return-RTF-RC-Helicopter—Blue-347237.html

P.S. Okazuje się, że to nie jedyny quadrocopter mniejszy od Cheersona CX-10. Jest jeszcze Floureon FX-10 (znany także jako Cheeerson CX Stars), który mieści się w swojej własnej aparaturze. Który z nich jest mniejszy – na razie nie znalazłem o tym informacji. Można go nabyć na przykład tutaj: http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_197451.html

 • Adrian Adrian

  Chyba jednak nie najmniejszy… http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_197451.html 😀

  • Dlatego właśnie napisałem „P.S.” i podałem link właśnie do tego modelu 🙂 Nie wiem, czy czytałeś do końca, ale też zwróciłem na niego uwagę.

   Na podstawie danych z sieci nie potrafię ustalić, który z nich jest mniejszy, bo ich wymiary są podawane bardzo różnie. Patrząc jednak na FX-10 położonego na tarczy zegarka faktycznie możesz mieć rację.

  • Adrian Adrian

   Faktycznie… Czytałem, ale w połowie przypomniał mi się ten floureon i nie czytając do końca palnąłem komentarz :v.

   Pozdrawiam 🙂

   • Zdarza się nawet najlepszym 😉 Pozdrawiam !

 • X MAN

  Może rzuciłbyś coś o dronach Racer 250 budowa, FPV, czy obraz z kamery da się nagrywać, jaki zasięg, jakie osiągi itp. jestem bardzo ciekaw tej kategorii dronów 🙂

  • Planuję zrobić dział DIY, w którym opiszę, jak budowałem 250-tki, ale na wszystko póki co nie starcza mi czasu 🙂 Robię co w mojej mocy 😉 Mam już część zdjęć do artykułu, także temat będzie zrealizowany.

 • Senior

  Sympatyczna zabawka do lotów po mieszkaniu lub miejscach bezwietrznych. Trzeba tylko uważać żeby nie wpadł do filiżanki z kawą!

  • Wolę nie myśleć, jakiej wielkości są silniki i czy bez dobrej lupy da się je wymienić 😉