Kontakt

Jak to mówią – kto pyta nie błądzi. Ja wychodzę z założenia, że ten, kto pyta – dostaje odpowiedź. Zachęcam do bezpośredniego wysyłania E-Maili. Chętnie podzielę się tym, co wiem, a jak nie będę wiedział, to od razu się przyznam 😉 Sugestie, a nawet skargi równie mile widziane. Może któreś z nich będą inspiracja dla nowego wpisu na blogu ?

Wacław Dziewulski – 4smigla@gmail.com

 • Kuba

  Mam taki problem .W dronie OVERMAX nie kręcą się przeciw ległe śmigła (jest im tak jagby ciężej ) co mam zrobić ?

  • A jaki konkretnie jest objaw ? Model znosi w locie, czy w ogóle nie startuje ? Dopóki model stoi na ziemi, może być tak, że śmigła na jednym skosie kręcą się szybciej, a na drugim wolniej, ale sytuacja natychmiast się stabilizuje, gdy model wznosi się w powietrze. Polecam też w pierwszej kolejności po prostu zakręcić palcem każdym ze śmigieł i zobaczyć, czy daje się wyczuć większy opór podczas obracania, albo przeskakiwanie, jeśli model ma przekładnię. Warto obejrzeć koła zębate i spojrzeć, czy nic się między nie nie dostało oraz nic nie nawinęło na samą piastę śmigła.

 • Kacper Witomski

  Dzień dobry mam pytanie mój dron funtic 23937 jednym śmiglem zaplątał się w sznurek ale nadal dziala tylko niemoże sie wznieść ale przewraca się na strone tego śmigla pomużcie ppli

 • Natan

  Dzeń dobry😀 Chciałem zapytać kiedy będzie kolejna część z serii DIY?

  • Słuszne pytanie ! Ostatecznie zacząłem serię i posypały się inne recenzje po drodze. Przerwa jest spowodowana tym, że przyszło do mnie parę quadrocopterów do recenzji bezpośrednio podarowanych przez Banggood i Gearbest (w toku jest Falcon 180, a czeka GB190). DIY pewnie ruszy znowu gdzieś za miesiąc, choć nie wykluczam, że jedną z części uda mi się skończyć wcześniej – zobaczymy. Na pocieszenie – recenzja GB190 zakłada jego budowę od początku do końca, więc parę ciekawych informacji na temat jego składania też się pojawi, bo wymagało to nieco gimnastyki.

   Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość !

 • Grzegorz Gregory Bartosiewicz

  Witam serdecznie mam problem z dronem. Po podłączeniu przewodów zasilających drona jeden z silników pracuje na maksymalnych obrotach jeszcze przed przełączeniem przełącznika z pozycji off na on.

  • Niestety w takiej sytuacji oznacza to, że przestał działać jeden z Mosfetów (tranzystorów na płytce, które odpowiadają za sterowanie prądem płynącym do danego silnika). Na ogół są to elementy SMD (tzw. montaż powierzchniowy) – małe i trudne do wymiany. Bez dobrego sprzętu trudno jest je wylutować i wymienić – sam nie podejmowałem dotychczas takiej próby. Samą wymianę pewnie należałoby zacząć od serwisu GSM – mogą tam bawić się w tego typu operacje. W przeciwnym razie, jeśli jest to w miarę znany model, można próbować kupić samą płytkę (kontroler lotu) i tylko przelutować do niej przewody od silników – koszt jest relatywnie duży, ale mniejszy niż cały quadrocopter. W ostatnim przypadku, jeśli jest to coś małego i taniego pozostaje kupno nowego modelu, a użycie starego jako „dawcy części”.

 • Mari Usz

  mam zamiar kupić swojego pierwszego drona
  gdzie mogę znaleźć porównanie firm oferujących taki sprzęt – ogólne porównanie syma, overmax, wltoys, mjx, jjrc…
  Mam na myśli serwis, dostępność części zamiennych, ogólne spostrzeżenia na całość producenta, wykonanie i trwałość…. rozumiem, że to nie jest proste ale może byś się pokusił na takie małe zestawienie?

  na BG jest tego mnóstwo – szukam czegoś z FPV ale na 5.8G do 350zł aktualnie jest tego trochę na promocjach na BG ale jakiej firmy wybrać?

  z góry dziękuję